Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek
Předtím, než mě páníčci dovezli do nového domova jsem byla živena granulemi ACANA s kuřecím masem,  které moje první panička zalévala masovým nebo zeleninovým vývarem a přilepšovala mi lehce povařeným masíčkem a dalšími lahůdkami. Stejně mě začali krmit v prvních měsících i mí noví páníčci, to aby mě, malého sviště, co nejméně stresovali při odstavení od mojí maminky a přechodu do nového prostředí.
Od přírody nejsem žádný velký jedlík. Páníčci neustále sledovali jestli "žeru" a jestli "žeru" dost, a když si to nemysleli a to bylo pořád, granulky mi vylepšovali tamtu jogurtem, tamtu zase vajíčkem a jindy tvarohem, nebo pribiňákem.
Při hledání správných psích granulek jsme postupně vystřídali kuřecí BIOMILL, drůbeží ORIJEN, ARDEN GRANGE (lososový byl ÉÉ,  rybičky prostě  nemusím, ale kuřecí mi jelo), ARTEMIS, znova ACANu, atd. Pak páníčci přišli na to, že se musí zaměřit na hledání krmiva, kde nebude ani "ploutev" z ryby. Nakonec se dobré dílo podařilo. V současnosti futruji Artemis.
Co se týče konzerv, kterýma mám ještě vylepšené granulky, můžu CHRISTOPHERUS, BELCANDO, PORTA 21, BRIT
K tomu samozřejmě  během dne dostávám ještě pamlsky (to musí být) - tvrdý nebo tavený sýr, tvaroh, vaječný žloutek. Páníček se snaží, aby to taky bylo něco od sušeného masa (drůbeží krky a pařátky, hovězí srdce a kýta, prasečí uši nebo ocásky, atd.), a panička má v oblibě piškotky a sem tam nějaké to kolečko salámu, nebo to co upadne při přípravě stravy pro rodinu - no a čím  mě uplácejí naši sousedé, to je tajemství, které páníčkům neprozradím, s paní sousedkou jsem uzavřela pakt.
 
Jak to vypadalo, když jsme experimentovali:
21.12.2008
Kuřecí granulky AG mi "jely", tak se páníčci rozhodli vyzkoušet lososa.
10.1.2009
Fuuuuj!! Lososí granulky mi nejedou!!!!. Čichnu k nim, vyseparuji přimíchanou konzrevu, nebo kuřátko a dělám, že nemá hlad, snad to páníčky ťukne. Neťuklo. A proto zahajuji fázi dvě mého protestu. Za celý den toho sežeru polovic, než bývá zvykem. Jenže ou ha. Páníček začal spekulovat jestli nejsem nemocinká. Pak se ale rozhodl, že jsem nenapravitelný mlsňoch. Prý, když zavoní salámek, tak mám hned tááááákový hlad a koukám jestli náhodou něco neupadne. A ono neupadlo! Páníček se naštval a když nežeru, ať nežeru, na to abych umřela hladem se prý mám moc ráda. Žádné přemlouvání! Tady to máš a pokud to do čtvrt hodiny nezdlábneš, máš smůlu, nechá se to na večer nebo na ráno. Jééééžiš já měla hlad, tak jsem žrala i ten rybí blivajs, ale jen tolik, abych měla něco v bříšku.
19.1.2009
Vítězství!!! Páníček podlehl!!!!!!!!! Když už jsem byla dva dny skoro hlady a k těm zatraceným lososkám jsem jen čichla a s výrazem jdu ven, jdu blít se odšourala na pelech, páníček vytáhl oblíbenou konzervu a rozmíchal jí s rýží. No to byly hody, až se mi dělaly boule za ušima. Teď jsem pokojená, napapkaná a páníček sedí u internetu a objednává pro jistotu malé balení granulek BELCANDA (to se sýrem) a kuřecího AG  Prestige, "aby si holka vybrala co by tedy tak ráčila nejraději papinkat". Ty lososky za devět set šly z domu, můj kámoš labrador Bady, fungující jako vysavač na cokoliv si pochutnal.
25.1.2009
Tak kuřecí granulky AG už nám přišy. Já jsem spokojená a doufám, že páníček už nebude experimentovat. Vrátili jsme se tedy k již osvědčenému kuřecímu AG. BELCANDO, které bylo jako záloha, kdybych zanevřela i na kuřecí AG,  páníček využil jako pamlsky při cvičení "sedni, lehni, zůstaň.......no jó tak si dělej co chceš."
9.2.2009
Na nátlak paničky, i mě, páníček upustil od rybích konzerv BAUBON. Protože SMRDÍÍÍÍ rybinou a po každém papání se musí vyvětrat celý barák. Takže co se týče masových konzerv já jsem spokojená s BELCANDem.
I když se páníček zapřísáhal, že už nebude se žrádlem experimentovat, koupil mi zase jiné granulky -  ARTEMIS Fresh Mix. Důvodem je to, že se jedná o krmivo bez jakýchkoliv rybiček, které mi nejedou (v tom AG mám podezření, že musí být alespoň rybí ocas). 
23.3.2009
Moje bývalá panička konečně mého páníčka zprdla, aby přestal experimentovat s granulkama, že mi to určitě nedělá dobře na trávení a tak se rozhodl, že ARTEMIS je ta vhodná značka pro mě.
20.9.2009
Nikdy neříkej nikdy. Granulky ARTEMIS, i když je mám ráda musíme opustit. Výrobce má nějaké problémy s certifikátem EU, a do té doby než se to vyřeší jsou stopnuty dodávky. Přešli jsme zpět na ACANU (nová receptura bez obilovin). Prozatímně mi chutnají, ale zase ten rybí ocas!?
15.11.2009
Ten rybí ocas citím stále více. Páníček se podíval na recepturu a no jo!! je tam schovaná ryba.
20.11.2009
Zkoušíme objednat FIRST MATE, ultraprémiová řada. Dovozce a firma se dušují, že to rybu nevidělo ani z dálky.
1.12.2009
Tak šup s tím do misky. Ňam, ňam. Že by konečně???
15.1.2010
Zbufetila jsem první pytel FM (kuřecí s borůvkama) a nyní bez problémů trestám i variantu australského jehněčího. Tak snad už jsme konečně dovybírali.
 
Můj stravovací režim
Jsem krmena 2x denně dle krmných návodů uváděných na etiketách krmiv. Zprvu jsem si jedla jak jsem chtěla, ale pak mi páníčci museli zavést vzhledem k mým nemocem stálý režim, tj. snídaně  mezi 6:30 a 7:30 a večeře okolo 17:00.
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář